Автосалоны
Автомагазины
Автосервисы
Акции

Чемпіони «Дакара» 2017: Атлети Red Bull взяли «золото» у майже всіх класах ралі-рейду

Квадроцикли

Росіянин Сергій Карякін завоював свою першу перемогу на «Дакарі». На останньому етапі він приїхав лише восьмим, але на лідерство Карякіна в загальному заліку це не вплинуло. «Я довго чекав цього, йшов до мети чотири роки! Складно зрозуміти, як це – виграти «Дакар». Я дуже щасливий, але до кінця усвідомлю це, лише коли візьму в руки «бедуїна», – коментує перемогу Сергій.

«Срібло» дісталося чемпіону «Дакара» 2014 Ігнасіо Касале, який так і не зміг подолати годинний розрив, що відділяв його від Карякіна. На третє місце подіуму приїхав Пабло Копетті, який поступився чемпіону більше чотирьох години.

Мотоцикли

У мотозаліку британець Сем Сандерленд здобув свій перший чемпіонський титул. Він розділив подіум зі своїм партнером по Red Bull KTM Factory Team Маттіасом Волкнером, який посів друге місце. «Бронза» дісталася іспанцеві Херарду Фарресу Гуеллу. «Це неймовірно! Коли я перетнув фінішну лінію, не міг стримати емоцій. Це перший «Дакар», на якому я фінішував, та ще й чемпіоном!», – ділиться враженнями Сандерленд.

В жіночому мотозаліку найкращою стала іспанка Лайя Санц – 16-а в загальному заліку. Друге місце посіла дебютантка «Дакара» росіянка Анастасія Ніфонтова. У загальному заліку вона здобула підсумкове 75-е місце.

Позашляховики

Стефан Петерансель завоював другу поспіль перемогу на «Дакарі» та 13-у в цілому – це рекорд для ралі-марафону! Тепер в колекції гонщика шість золотих «бедуїнів» у класі «мотоцикли» та сім – у класі «позашляховики». Себастьяну Льобу так і не вдалося наздогнати свого конкурента. «Протягом останнього тижня я постійно змагався з Себастьяном. Це була напружена дуель, з якої я вийшов переможцем. Мені в цьому допоміг досвід», – коментує чемпіон.

Льоб виграв фінальний етап ралі, але в загальному заліку залишився другим з п'ятихвилинним відставанням від лідера. «Бронзу» ралі-марафону забрав Сіріль Депре. Таким чином, подіум у цьому році повністю окупували гонщики команди Team Peugeot Total. На жаль, не у повному складі: Карлос Сайнс залишив «Дакар» після аварії на четвертому етапі.

Вантажівки

«КАМАЗ-мастер» довели, що торішня перемога на «Дакарі» Жерара де Роя була лише паузою в переможній ході гонщиків. В цьому році Едуард Ніколаєв став чемпіоном у вантажному класі, завоювавши чотирнадцяте «золото» «Дакара» в історії команди. «Ці два тижні були дуже непростими. З перших днів нам не вдалося вирватися у лідери, потрібно було розкласти сили на всю гонку. Перемогти нам допоміг командний дух», – коментує Ніколаєв. Жерар де Рой став третім у загальному заліку, пропустивши вперед ще один екіпаж «КАМАЗ-мастер» під керівництвом пілота Дмитра Сотникова.