Пошкодження зазнає, як правило, лобове скло – у нього запускають каміння чи цеглу (різних розмірів). Напади відбуваються в день, коли автобуси їздять маршрутами.
Цікаво, що зловмисники настільки уміло маскуються, що досі не знайдено жодних свідків, які б бачили їх обличчя. Більше того, водії теж не можуть ідентифікували зловмисників, хоча напади переважно стаються, коли маршрутка рухається дорогою.
Таких рейдів зазнали більше двох десятків перевізників з сотні працюючих у місті. Версія щодо агресії з боку конкурентів відпала одразу – надто багато потерпілих.
Як стверджує перевізник ПП «Станіслав-Транс», надто багато потерпілих, щоб підозрювати своїх, зовсім різні маршрути та місця нападів, це швидше наштовхує на думку, що автобуси для нанесення ушкоджень вибирають випадково.
Неодноразово перевізники зверталися до правоохоронних органів з проханням розібратися у ситуації.
«У міліції у нас прийняли заяву, а через деякий час почали питати, які у нас версії стосовно того, хто це може робити… Усе, що вони відповіли, це розказали, що подібні нападки були пів року тому, й винуватцем виявився психічно хворий. Ми в цю версію не віримо» - розповіла заступник керівника ПП «Станіслав-Транс» Ольга Костів.
Навіть з огляду на свої припущення щодо винуватців такого розбою, міський відділ міліції досі не доклав жодних зусиль, щоб розкрити справу. Досі міліція не почала жодного розслідування – про це свідчить той факт, що правоохоронні органи навіть не здійснили фото фіксацію правопорушень.
На сьогодні пошкоджень зазнали маршрутки на маршрутах №№23, 31, 22, 30, 86, 69 та інші. Серед потерпілих перевізників – приватні підприємці Олександр Голубєв, Василь Мойсєєнко, ПП «Станіслав-Транс» та ще понад десяток підприємців, котрим не вдається повпливали на місцеву міліцію, щоб розпочалося розслідування.
Перевізникам залишається тільки висувати свої версії, щодо шкідників.
Одна з них – це спосіб деяких місцевих «віконних» підприємців збільшити кількість своїх клієнтів.
У свій час міськвиконком переконував перевізників забезпечити усі маршрутки відео реєстраторам. Зрозуміло, що потрібно це для посилення контролю над «маршрутниками». Чи не вирішила влада в такий спосіб прискорити процес закупівель відео реєстраторів? На такі думки наштовхує відверта бездіяльність місцевих правозахисних органів.