Технічні можливості придбаного автомобіля дозволяють одним рейсом вивозити 22 м3 сміття, для прикладу максимальна вантажопідйомність сміттєвих машинна базі: МАЗу — 18 куб. метрів, ЗІЛу — 10 куб. метрів, а ГАЗу — 7,5 куб. метрів. В умовах шалених цін на пальне цей показник є надзвичайно актуальним для вибору сміттєвозу.
Як зазначає директор «Поляницякомунсервіс» Мирослава Щерб’юк, з наступного року поляницькі комунальники планують розпочати вивезення сміття власними силами (сьогодні цим займається фірма «АВЕ». — Авт.), власне для цього і придбано спеціалізований автомобіль. Будуть прийняті на роботу два екіпажі, кожен із яких складатиметься із водія та вантажника.
Автомобіль — не новий, але водій Дмитро Оробчук, який зараз практикується та освоює нову техніку, задоволений його станом. «Машина хороша і комфортна, все ж таки іномарка, – розповідає водій. — Легка в управлінні, а найцікавіше, що чим більше вона завантажена, тим краще нею керувати, себто добре тримається дороги». Пан Дмитро працюватиме із вантажником Любомиром Щерб’юком. Інший екіпаж має тільки водія Василя Кравчука, а посада вантажника поки що вакантна.
У планах поляницьких комунальників закупити контейнери і облаштувати спеціальні місця для збору сміття. «Наше комунальне підприємство сьогодні спеціалізується тільки на прибиранні вулиць і вивезенні сміття, – розповідає пані Мирослава. – Але з часом за наявності коштів також хочемо придбати транспорт для розчистки вулиць від снігу та підсипки доріг».
Відповідно до затверджених тарифів сільською радою, комунальники активно працюють над укладанням угод із населенням. Нині у Поляниці окреме господарство щомісячно платить 15 грн, а садиби, готелі, підприємства згідно з відповідними розрахунками.
Головним болем «Поляницякомунсервіс» залишається питання: куди вивозити сміття? Івано-Франківський сміттєвий полігон (с. Рибне) поки що приймає сміття із Яремчанщини, але як буде з 2015 року — тяжко спрогнозувати.Навіть незважаючи на чималі витрати на пальне (з Поляниці до Рибного понад 100 км в один бік. – Авт.) альтернативи сміттєзвалищу поблизу цього села сьогодні немає. Мирослава Щерб’юк зазначає, що вони активно працюють над цим питанням.